buty4

Buty na słupku – jak nosić?

Buty na słupku to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Gwiazdy, blogerki modowe i kreatorki stylu noszą je od lat do wielu stylizacji. W jakich zestawieniach buty na słupku prezentują się najlepiej?

Cięższe od szpilek

Buty na słupku sprawiają wrażenie bardziej topornych od szpilek. Dlatego wiele kobiet wybiera je do drapieżnych stylizacji. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ich założyć do romantycznej pastelowej sukienki. Buty na słupku z paskiem to świetna alternatywa dla zwykłych czółenek na szpilce. Pasują do rurek, spódnicy i sukienki. W naszym sklepie można znaleźć tego typu modele.

Odkryte czy zakryte?

buty3Buty na słupku mogą być zarówno zakryte jak i odkryte. Te pierwsze występują w postaci popularnych botków idealnych na jesień. Takie obuwie zakładamy zwykle do nieformalnych zestawów – jeansy albo spódnica dobrze z nimi wyglądają. Jeśli chcemy wyglądać bardziej elegancko lepiej wybrać buty na słupku z paskiem. Taki model jest odkryty i kobiecy. Możemy założyć go na elegancki wyjście lub nosić na co dzień.

Wygodnie

Buty na słupku mają przewagę nad szpilkami w kwestiach wygody. O wiele łatwiej utrzymać na nich równowagę, więc są idealne dla kobiet, które na szpilkach nie czują się zbyt pewnie. Dzięki nim unikniemy karykaturalnego chodu i będziemy wyglądać naprawdę kobieco. Na grubszym, stabilnym słupku wytrzymamy dłużej niż na cienkiej szpilce, więc jeśli szykuje nam się całonocna impreza dobrze zastanowić się właśnie nad takimi butami. Wówczas nie będzie potrzeby zmiany ich na płaskie obuwie i całą noc będziemy mogły wyglądać olśniewająco.